הרחקת יונים בכפר סבא


הרחקת יונים הפכה בשנים האחרונות לפעילות נפוצה בעיקר בערים בעלות מבנים גבוהים רבים וכאלו שבקירבת אזורים חקלאיים ושדות פתוחים. בדיק מסיבות אלו אחד המקומות העונים להגדרה זאת היא העיר כפר סבא ועל כן גברה הדרישה לשירות הרחקת יונים בכפר סבא בעת האחרונה.


כפר סבא ממוקמת בלב השרון והיא מהווה עיר גדולה עם יותר מ 100000 תושבים, כאשר בשנים האחרונות ניבנו בכל חלקי העיר שכונות חדשות שלמות שכולם מבוססות על בניינים גבוהים של 8 קומות ויותר. העיר גם מחזיקה בשדות פתוחים רבים ומוקפת בלא מעט שדות חקלאיים של מושבים שונים בשרון. שני אלו הביאו לעיר גל מסיבי יחסית של להקות יונים שקבעו בבנייני העיר את ביתם והקימו בהם דורות ממשיכים שאינם מעוניינים להתפנות מהמקום.


שירות הרחקת יונים בכפר סבא נועד לתת מענה לבעיית היונים הזאת בכמה דריכם אפשריות:


דוקרני יונים – יונים אוהבות משטחים יציבים וחלקים להתנחלות והקמת משפחה ועל כן דוקרנים אינם מעניקים להם רוגע לנחות או להעביר זמן בנוחות והן מוותרות על מעקות בניינים עם דוקרנים.


רשת יונים – רשתות להרחקת יונים הניפרשות באזורים בעייתיים ובעיקר בגגות בניינים יוצרות תנועה מתמדת של הרשת בעת רוחות והיונה אינה מרגישה נח עם זאת ונאלצת לעבור לבניין פנוי אחר.


דחלילים – האופציה של דחלילים בצורת עורבים או ציפורים תוקפניות אחרות נועדה להפחיד את היונים מלהתקרב לבניין וגם כן שימושית מאוד.


אין כל ספק כי הרחקת יונים בכפר סבא היא עבודה לצוות מיומן שידע כיצד להתאים את תנאי השטח של העיר בכלל והבניין המדובר בפרט לבעיית היונים שבו.