הרחקת יונים ברעננה


רעננה הינה עיר מתפתחת בשנים האחרונות עם הקמת חבורת הייטק ואוניברסיטה בתחומה ועל כן היא מושכת אליה תושבים רבים מכל אזור השרון, רובם מתמקים בבניינים רבי קומות שהוקמו ברחבי העיר.


רעננה נחשבת לאטרקטיבית לא רק בזכות אפשרויות העבודה שלה בתחומי ההיי טק אלא גם בזכות המיקום הנח שלה במרכז השרון עם ערים שכנות גדולות דוגמת כפר סבא והרצליה ובקירבת מושבים וקיבוצים רבים.


השילוב של עיר מתפתחת לגובה בסביבה אורבנית גדולה המוקפת בשדות חקלאיים רבים היא האידיאל עבור להקות של יונים אשר מחפשות גם כן מגורים בתנאים שכאלו. גישה לשדות לצרכי מזון ואפשרות להתמקם גבוה בראש מבנים גבוהים להקמת הדורות הבאים וגידול המשפחה.


החיים הטובים של היונים לא נוחים לאזרחי רעננה ועל כן הרחקת יונים ברעננה הוא שירות שנידרש בקצב מוגבר משנה לשנה.
הרחקת יונים ברעננה מבוצעת בכמה דרכים מקובלות:


רשתות נגד יושנים – פריסה של רשתות שנועדו לצרכים אלו על גגות מבנים עם בעיית יונים. הרשתות לרוב בצבע שקוף או בהתאמה לצבע הבניין כדי להישאר אסתטיות ובעלות יכולת שרידות גבוהה לתנאי מזג האוויר השונים. הרשת נעה ברוח וזה מספיק עבור מרבית היונים כדי לעזוב את המקום ולוותר עליו עכב חוסר ביציבות ונוחות שהייה במקום.


דוקרנים נגד יונים – פריסה של מסלולי דוקרנים עשוי נירוסטה או פלסטיק לאורך מעקות הגגות ברבי קומות או מעל המזגנים במבנים הללו גורם להרחקה של היונים עכב קושי עבורם לנחות בקצות הבניין בנוחות. בעוד דוקרני נירוסטה נחשבים עמידים לאורך שנים וחדים ומפחידים את היונים, דוקרני פלסטיק נהנים מיתרון אחר והוא של תנועה קלה ברוח שמפריעה עוד יותר עבור היונים.


רעננה הינה עיר עם מודעות גבוה לאיכות סביבה ועל כן דרכים אלו נועדו להרחיק ולהבריח יונים מהבניינים אך בה בעת לשמור על בריאות היונים ולא לפגוע בהן.