טיפים

 שאלות ופתרונות בהרחקת יונים

 

 

שאלה: מידי פעם יונים עומדות על אדן החלון, מרעישות ומלכלכות. מה עושים?

פתרון: ברוב המקרים התקנה פשוטה של דוקרנים להרחקת יונים פותרת את הבעיה לחלוטין. יש מקרים קיצוניים שהפתרון הוא התקנת רשת בקו החיצוני של החלון .

 

שאלה: אדן החלון שלי מלוכלך בצואת יונים ואיני רואה את היונים, מה לעשות?

פתרון: בחלק מהמקרים יונים יושבות בקצה הגג או ע"ג מזגן או מאחוריו ומלשלשות למטה. אנו מאתרים את מקור הבעיה ומתקינים שם דוקרנים או עוטפים את המזגן ברשת.

 

שאלה: בבניין המשותף קיימת נוכחות מטרידה של יונים, מדוע?

פתרון: ברוב המקרים יונים מקננות במסתורי הכביסה ,מומלץ להתקין רשת לכול אורך המסתורים בשיתוף הועד או כול השכנים ולפתור בעיה גדולה בכ- שליש מהמחיר לכול דירה ובכך לעצור את התרבות היונים בבניין.

 

שאלה: בגג הבניין המשותף יונים מרעישות מלשלשות ומלכלכות הכול, איך נפתרים מהמטרד?

פתרון: ככל הנראה יונים מצאו להן מקומות קינון ומסתור אצלכם בגג ,אולי בנישה מסוימת או חדר מעלית שחלונו נשבר, מתחת לקולטים או המזגנים וכו'. סגירת מקומות הקינון ותוספת דוקרנים במקומות אטרקטיביים תמזער את התופעה ולאחר זמן מה אף תיפסק לחלוטין.

 

שאלה: יונים יושבות על גג הרעפים ומלכלכות הכול סביב, יש פתרון?

פתרון: בגגות רעפים רצוי לעשות סריקה רצינית ולבדוק שאין פתחים בגג ושאין יונים בחלל הגג .במידה וכן מפנים את היונים מחלל הגג וסוגרים את הפתחים ברשת מגולוונת המחוזקת באמצעות ברגים לרעפים או לארגז העץ, במקרים מסוימים יש נישות ופינות מסתור על הגג ,רצוי לתחום גם אותן ברשתות .בנוסף ניתן להתקין קפיצי נירוסטה על הרוכבים ו-או בקצה הרעפים ובכך להקשות על היונים נחיתה במקומות אטרקטיביים בגג.

 

שאלה: בקיר החיצוני של הבניין יש פתח אוורור וציפורים מקננות בתוכו, אין גישה לפתח, מה עושים?

פתרון: ברוב המקרים ניתן להגיע לפתחים שונים בקירות החיצוניים באמצעות עבודות סנפלינג ולסגור את הפתחים עם רשת מגולוונת או חומר איטום .

 

שאלה: יונים מקננות בחלון שמעל השירותים, מלכלכות מרעישות ואי אפשר לפתוח את החלון כדיי לאוורר. מה מומלץ לעשות?

פתרון: בדרך כלל חלון האוורור הוא מעין בוידם קטן שפונה החוצה,מומלץ לפנות ולנקות את הכול ולהתקין מבחוץ רשת מגולוונת עם חורים קטנים .מומלץ להתקין רשת מבחוץ באמצעות סולם או סנפלינג כדיי למנוע מהיונים לעמוד על אדן החלון. מומלץ להתקין רשת עם חורים קטנים כדיי שציפורים קטנות יותר לא יקננו במקום היונים.

 

 

לכל שאלה, נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.